Yrd.Doç.Dr. ERTAN GÖRGÜ

2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümünde lisans, 2005 yılında Marmara Üniversitesi’nde yüksek lisans, 2015 yılında doktorasını tamamlamıştır.

Psikodrama, EMDR, Bilişsel- Davranışçı terapi, Aile, Evlilik ve Çift terapileri eğitimlerini tamamlamıştır.

Değişik terapi merkezlerinde terapist, koordinatör olarak çalışmış, Yapı Kredi Bankası ve Türkiye Futbol Fedarasyonu’nda terapist olarak bireysel ve grup terapileri çalışmalarını yürütmüştür.

Çocuk değerlendirmesi (WICS-R, PEP-R, AGTE, GEÇDA, Portage, DENVER, GESSEL, CAT,  Luisa Düss vb), çocuk terapisi (analitik oyun terapisi, oyun terapisi, çocuk psikodraması, drama) ve özel eğitim alanında da (PECS, TEACH, ABA, Sensorik Entegrasyon, Küçük Adımlar vb) çok sayıda sertifikaya sahiptir.

Birçok kongrede konuşmacı olarak yer almıştır, yayınlanmış makaleleri ve araştırmaları bulunmaktadır.

Farklı üniversitelerde dersler vermiştir, halen bir vakıf üniversitesinde dersler vermektedir.

 

TUĞBA DÖNER
Özel Eğitim Uzmanı

2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sınıf öğretmenliği mezunudur. Aynı yıl MEB ÖZEL EĞİTİM SINIF ÖĞRETMENLİĞİ programını bitirmiş ve özel eğitim sınıf öğretmeni ünvanını almıştır.

2005 yılından beri çeşitli özel kurumlarda bireysel ve grup eğitmeni olarak çalışmıştır. 2006-2008 yılları arasında Japonya’da çeşitli özel eğitim kurumlarında Gözlemci Eğitmen olarak çalışmıştır. 2011 yılında ‘’FARKLI OLSAK DA MUTLULUĞUN RESMİ AYNIDIR’’ adlı fotoğraf sergisini projelendirmiş;İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerinde sergisini açmıştır.

-Özel öğrenme güçlüğü çeken çocuklarda okuma yazma yöntemleri
-Hiperaktivite ve Dikkat Eksikliği olan çocuklardaki dikkat-hafıza çalışmaları
-Özel öğrenme güçlüğünde matematik öğretim yaklaşımları
-Davranış bozukluğu gösteren çocuklarda davranış değiştirme metodları
-Çeşitli ilkokul ve okul öncesi değerlendirme ölçekleri
-Disleksi tedavisi ,yöntemleri üzerine eğitim ve süpervizyon almıştır.
-İngilizce ve Japonca bilmektedir.